یکشنبه, تیر ۲۴, ۱۴۰۳
آموزش گردشگریرویداد گردشگریرویدادها و فرصت‌های شغلی

گردشگری؛ موضوع ویژه بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی

گردشگری؛ موضوع ویژه بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی

بخش ویژه “گردشگری” با همکاری مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی برگزار خواهد شد.

دانشجویانی که کتاب خود را در موضوع گردشگری و حوزه‌های مربوطه به چاپ رسانده‌اند، می‌توانند برای شرکت در بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی، آثار خود را به دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، جشنواره کتاب سال دانشجویی در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی برگزار خواهد شد و بخش ویژه این دوره از جشنواره شامل موضوعات اقتصاد مقاومتی تولید – اشتغال (شعارسال ۹۶)، فضای مجازی، گردشگری، تجاری سازی دانش و فناوری های نوین، فرهنگ عمومی و آسیب های اجتماعی و مطالعات میان رشته ای قرآن کریم است و مولفان و مترجمانی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که آثار خود را طی سال های ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ به چاپ رسانده و در این مدت در یکی از دانشگاه ها یا حوزه های علمیه سراسر کشور در کلیه مقاطع تحصیلی اشتغال به تحصیل داشته باشند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه پایان مردادماه ۱۳۹۶است و دانشجویان و طلاب می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www.isba.ir نسبت به ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند.

چنان‌که گفته شد جشنواره کتاب سال دانشجویی در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی برگزار خواهد شد و بخش اصلی این جشنواره شامل شش گروه علوم انسانی ( شامل شاخه های دین و فلسفه، زبان و ادبیات، روان شناسی، حقوق و علوم سیاسی، تاریخ، مدیریت و اقتصاد، علوم اجتماعی، تربیت بدنی و …….)، گروه علوم پایه (شامل شاخه های فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضی و…)، گروه فنی و مهندسی (شامل شاخه های کامپیوتر، الکترونیک، عمران، مکانیک، صنایع و… )، گروه کشاورزی و منابع طبیعی (شامل شاخه های منابع طبیعی:زراعت، صنایع چوب، باغبانی و دامپروری و….)، گروه علوم پزشکی و دامپزشکی ( شامل شاخه های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، پرستاری، مامایی و …) و گروه هنر و معماری (شامل شاخه های معماری، نقاشی، موسیقی، عکاسی و ….) می باشد.

همچنین بخش جنبی این جشنواره با عنوان “نگارستان کتاب” به عکس‌ و نماهنگ و فیلم های کوتاه صد ثانیه‌ای مرتبط با کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد. فیلم و نماهنگ باید با فرمت mp4 و عکس نیز با فرمت jpg ارسال شود.

لازم به ذکر است، آثار عکس و نماهنگ و فیلم کوتاه صد ثانیه‌ای مربوط به بخش جنبی نیز بایستی پس از ثبت نام و تکمیل فرم الکترونیکی از طریق تلگرام به شماره ۰۹۳۰۴۰۸۱۲۲۹ به نام سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ارسال گردد، ضمن اینکه در بخش جنبی تنها افرادی می‌توانند شرکت کنند که در حال حاضر دانشجو یا طلبه باشند. ضمنا فایل های ارسالی برای بخش جنبی باید به همراه کد رهگیری ثبت نام و نام و نام خانوادگی شرکت کننده ارسال شود.
گفتنی است کتاب‌های الکترونیکی که برای جشنواره ارسال می‌شود باید دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برچسب هولوگرام مربوطه باشند.

افراد واجد شرایط پس از ثبت نام و تکمیل فرم الکترونیکی می‌بایست دو نسخه از اثر خود را به دبیرخانه این جشنواره به آدرس تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخررازی، خیابان ژاندارمری شرقی، پلاک ۷۲، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۶۶۹۵۲۷۲۷و ۶۶۹۷۱۱۸۴ تماس حاصل نمایند.

مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره هر سال آبان‌ماه همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار خواهد شد.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.