یکشنبه, خرداد ۶, ۱۴۰۳
بیلبورد سفرراهنمای سفر

نام‌های ناامیدکننده و عجیب برخی از مکان‌های مختلف دنیا

مکان‌های غمگین و ناراحت‌کننده بسیاری در گوشه‌وکنار جهان وجود دارد. از کشورهایی که دایما درگیر جنگ و خونریزی هستند تا مکان‌های سرد و بی‌روح که حکام هر نوع آزادی را برای مردمانشان ممنوع کرده‌اند.

اما در کنار آنها، مکان‌هایی هم وجود دارند که در غم و بدبختی جاویدان فرورفته‌اند، اما فقط با اسم!

یک اینستاگرامر استرالیایی موسوم به «دامین راد» در اقدامی جالب، مجموعه‌ای با عنوان «توپوگرافی غم» طراحی و منتشر کرده است که در نوع خود دیدنی است. در این مجموعه، تمامی مکان‌های غمگین و افسرده جهان روی نقشه نمایش داده شده‌اند. البته جا دارد دوباره اشاره کنیم که فقط نام این مکان‌ها غم‌افزاست و خودشان چنین حالتی ندارند.

هنرمند مذکور در رابطه با مجموعه خود گفته: «من اولین بار با مکانی در استرالیا مواجه شدم که «کوه ناامیدی» لقب داشت. نام عجیب این کوه باعث شد تا در مورد آن و دلیل انتخاب چنین نامی تحقیق کنم. بدنبال جست‌وجوهایم متوجه شدم از این دست مکان‌ها در دیگر نقاط جهان نیز به‌وفور یافت می‌شود و به‌طرز عجیبی، نام‌های افسرده‌کننده‌ای برایشان در نظر گرفته شده است. آگاهی از وجود این مکان‌ها و نام‌هایشان باعث شد تا پروژه خود را آغاز کرده و دیگر مردم دنیا را نیز از وجود چنین مکان‌های دلسرد‌کننده‌ای باخبر کنم.»

دلیل انتخاب نام بسیاری از این مکان‌ها به تاریخچه تاریک آن‌ها در زمان استعمارشان توسط کشورهای دیگر و اتفاقات ناگوار اکتشاف‌کننده‌ها و مهاجران مربوط بوده است. مردم این مناطق به عمد نام این مکان‌ها را تغییر نداده‌اند تا پیشینه تاریخی منطقه همچنان حفظ شود.

آن‌ها بدین طریق گذشته را حفظ کرده‌اند زیرا ممکن است با تغییر نام، تاریخ هم به‌دست فراموشی سپرده شود.

اگر دوست دارید تا با غمگین‌ترین نام‌هایی که برای مناطق مختلف جهان انتخاب شده‌اند، آشنا شوید، ادامه مطلب را از نظر بگذرانید.

? جزیره ناامیدی

جزیره ناامیدی یکی از ۷ جزیره غیرمسکونی در جزایر آکلند در نزدیکی نیوزیلند است و پیشینه ناامیدکننده‌ای دارد. در سال ۱۸۶۶ میلادی، یک کشتی به تپه‌های سنگی در کرانه غربی جزیره آکلند اصابت کرده و در هم شکست. این حادثه منجر به کشته شدن ۶۸ مسافر کشتی شد. ۱۵ تن که از این رویداد ناگوار جان سالم به در بردند به جزیره ناامیدی پناه بردند و به مدت ۱۸ماه در انتظار کمک بودند.

در سال ۱۹۰۷ نیز کشتی دیگری در کرانه جزیره ناامیدی شکسته و غرق شد. ۱۲ مرد غرق شدند و ۱۶ تن به مدت ۷ ماه در انتظار کمک در جزیره زندگی می‌کردند.

? ساحل کشتارگاه

ساحل سلاخی در ساسکس کانتی، دلور در ایالت متحده آمریکا قرار دارد. در مورد وجه تسمیه این کرانه سه داستان نقل شده است؛ اولین داستان می‌گوید که این نام پس از ویلیام اسلوثر ، یک پست‌چی محلی در نیمه قرن ۱۹ برای این کرانه انتخاب شده است.

بعضی‌ها ادعا می‌کنند که این نام بدنبال مرگ دسته‌جمعی خرچنگ‌های نعل‌اسبی در این ساحل انتخاب شده است. هر ساله آب دریا این خرچنگ‌ها را به ساحل می‌آورد و آن‌ها در شن‌ها جان می‌سپارند. همچنین این موجودات تخم‌های خود را نیز در ساحل می‌ریزند و به دلیل جزومد پایین، تخم‌ها به گل نشسته و محکوم به مرگ می‌شوند.

داستان سوم که چندان مورد تایید مسئولین نیست به یک افسانه محلی بر می‌گردد: مردی به نام «بربانت» که در اواسط قرن ۱۸ میلادی زندگی می‌کرد، بسیاری از بومی‌های ساکن در این منطقه را به توپ بست تا از شکست خود و شورش احتمالی مردم پیشگیری کند.

? بلندی‌های قحطی

بلندی‌های قحطی و گرسنگی یک اجتماع غیررسمی و سازمان نیافته در جکسون کانتی، ارگان واقع در ایالت متحده آمریکاست. نام این منطقه در سال ۱۸۸۳ میلادی برای خاک بایر و گرانیت‌مانند که امکان هیچ نوع کشت‌وبرداشتی را ندارد انتخاب شده است.

? دریاچه دلتنگی

دریاچه دلتنگی در نیوهمپشایر در ایالت متحده آمریکا واقع شده است.

? جزیره تنهایی

این جزیره که در اونتاریو در کشور کانادا قرار دارد نیز به دلیل دور بودن از بقیه مناطق به جزیره تنهایی ملقب شده است.

? دریاچه خودکشی

دریاچه خودکشی در وایومینگ ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

? خلیج شوربختی

خلیج شوربختی در بندر کوک در کشور کانادا قرار دارد.

? دریاچه قاتل

دریاچه قاتل در بلندی‌های ادینگتون در کشور کانادا واقع شده است.

? حوضچه مصیب

حوضچه مصیب در کمبالین در استرالیا قرار دارد.

? جزیره اشتباه

جزیره اشتباه نیز در جونزسپورت در کشور آمریکا واقع شده است.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.